KRS 0000 407 662

Przez wiele tygodni powstawały niezwykłe obrazy malowane ręką niepełnosprawnej osoby. Wszystkie łączyła wspólny temat – temat okna. Dlaczego? Wyjaśnienia udzieliła sama autorka – Justyna Ciupińska:
,,Okno – okiem na świat” to cykl obrazów olejnych przedstawiających formę pojęcia choroby. To transformacja emocji i wszelkich uczuć z nią związanych. To punkt widzenia dosłowny, być może nie tylko mój, ale i innych osób skazanych przez los na obserwację świata z powodu fizycznego cierpienia. Ograniczenia jakie potęguje choroba, zmuszają niekiedy ludzi chorych do swoistego pojmowania świata, tak wyłącznie na swój tylko im znany sposób. Trzeba sobie wtedy zdać sprawę z tego, że odtąd wszystko będzie bezpowrotnie inaczej i już nigdy nie wróci przeszłość…,,Okno – okiem na świat” obrazuje moje pojęcie o świecie, emocje z jakimi się zderzam co dnia i jak sobie radzę w nowej sytuacji… Głównie sama ze sobą….Inspiracją do wystawy były zdjęcia wykonane przez moich przyjaciół, znajomych oraz zdjęcia mojego autorstwa.”

Wszystkie obrazy zaprezentowane na wernisażu zostały wystawione na licytację na cel charytatywny. Justyna chciała w ten sposób pomóc Pawłowi, który po wypadku potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

Scroll Up